Anasayfa İletişim Site Haritası
  Kurumsal   Hizmetlerimiz       Ekipmanlarımız   Akü- Satış- Servis   Referanslarımız   İletişim
 
HİZMETLERİMİZ
Akü Yenileme ve Bakım
Periyodik Bakım
Satış ve Servis
Süreç Anlatımı
Eğitim ve Danışmanlık

ENDÜSTRİYEL AKÜ


Elektrik ile çalışan araçlar gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir. Elektrik gücü daha emniyetli ve dünyadaki dengeyi daha az yıpratan bir enerji kaynağıdır. Hali hazırdaki diğer kaynaklar ise ciddi tehlikeleri birlikte taşımaktadır.
Taşımacılıkta fork-lift, elektrokar ve elektrikli lokomotifler büyüklük ve modelleri ile önemli bir gelişme göstermektedirler.Bunlara bir çok yeni dizaynlı paletli çekiciler ile insan ve malzeme taşıyan araçlar eklenmiştir.

Traksiyoner aküler bu tür araçlar için geliştirilmiş ve üretilmiş akülerdir.Temel prensip olarak starter akülere benzerler. Fakat, daha zor çalışma koşullarında da uzun ömüre sahip olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Endustriyel akü
Endustriyel akü

ENDÜSTRİYEL AKÜLERDE ŞARJ METODLARI
Traksiyoner aküler çalışma şartlarına göre şarj edilmeli ve uygun şarj cihazları seçilmelidir.Traksiyoner akülerde genel olarak iki çeşit şarj işlemi uygulanmaktadır.

Uzun süreli şarjdır. 100 Ah bir hücrede başlangıç akımı 16 A olarak ayarlanır. Hücre voltajı 2.4 VA olduğunda akım 4 A indirilir ve 3.5 saat sonra şarj işlemi sona erdirilir.
Kısa sürede şarj için uygulanır.100 Ah bir hücrede başlangıç akımı 20-50 A aralığında ayarlanır.Hücre voltajı 2.4 V olduğunda akım 4 A indirilir ve 4 saat sonra şarj işlemi bitirilir.

Sıfır ve ikinci el akü satış hizmeti vermekteyiz. Forklift akü, Forklift aküsü, akü yenileme, akü bakımı Ups akü bakım, traksiyoner akü , akü servis.  

       
 
Dora Akü Yenileme ve Bakım San. Tic. Ltd. Şti. Copyright © 2020
Atak Teknoloji