Dora Akü Yenileme | Akü Yenileme ve Bakım
Anasayfa İletişim Site Haritası
  Kurumsal   Hizmetlerimiz       Ekipmanlarımız   Akü- Satış- Servis   Referanslarımız   İletişim
 
HİZMETLERİMİZ
Akü Yenileme ve Bakım
Periyodik Bakım
Satış ve Servis
Süreç Anlatımı
Eğitim ve Danışmanlık


AKÜ YENİLEME VE BAKIM

aku yenileme-bakımİso standartlarında hizmet veren tesislerimiz aynı anda 65 adet akü yenileme ve bakım kapasitesine sahiptir. Kurulduğumuz günden bugune 14.000 adet aküye yenileme ve bakım hizmeti verdik. Tesislerimiz doğaya zarar vermeden atık kontrol sistemi ile çalışmaktadır.

Akü Yenileme ve Bakımın Avantajları;

- Akülerin ömrünü iki katına çıkarır
- Eski boşalmış akülerin kapasitesini yeniler
- Akülerin performans verimliliğini büyük ölçüde artırır.
- Şarj edilemeyen aküleri şarj eder.
- Daha az ve daha kısa sarj çevirimi gerektirir.
- Yeniden şarjlanmayı daha hızlı yapar.
- Şarjlanma arası çalıştırma süresini artırır.
- Erken hücre bozulmasını durdurur.
- Çalışma vardiyası esnasında daha az akü değişikliği gerektirir.
- Forklift elektrik elemanlarının servis ömrünü uzatır ve zarar görmesini engeller.
- Su tüketimini azaltır.

Akü yenileme ve akü bakım arasındaki farklılıklar.


Akü Yenileme;
Akü yenileme işleminin ana temel Macbat BRC 100 cihazıyla sülfatlanan plakaların voltaj ve ısı kontrollü olarak yenilenmesidir. Bu işlem yapıldığında aküye ikinci bir ömür kazandırılır. akünün sarj etme süresi kısalarak ilk günü performans ve kullanım süresine garantili olarak ulaştırılır. Bu işlem yapılırken bakım uygulamasının tamamı uygulanır.

Akü Bakım;
Akü bakım işlemi akünün kapasitesini ve sürekliliği için çok önemli bir işlemdir. Düzenli bakımları yapılan akülerin kapasite ve verimliliklerini sürekli maksimum seviyede olur. Bakım işlemi periyodik ve yıllık olarak ikiye ayrılır.

- Periyodik bakım akünün sürekli kontrol edilmesi ve meydana gelebilecek arızaların önceden tespiti ile muhtemel arıza ve işgücü kayıplarının önlenmesini sağlar.

- Maintenance uygulaması; Akünün plakalarına yapışan sülfatın voltaj ve ısı kontrollü olarak çözülmesini sağlar. Bu işlem kapasiteyi sürekli %100 de tutar. Böylece akünüzün ömrü iki katına çıkarılır. Sarj süresi kısalacağından elektrik tasarrufu kullanım süresi artacağından dolayı işgücü kaybının önlenmesini sağlar.

Akü Bakım
akü bakım
kasa bakım
Yenileme ve Bakım Öncesi
Yenileme ve Bakım Öncesi
Yenileme ve Bakım Sonrası


Akü yenileme ve bakım şirketlere maliyet tasarrufu sunmaktadır.
MACBAT'in pratik ve ekonomik avantajları, müşteriden müşteriye değişmektedir. İster büyük çok uluslu bir şirket olun isterse de küçük bir aile şirketi olun, MACBAT' ın ekonomik avantajları esastır. Tüm İşletmeler aşağıdaki kazanımlara sahip olurlar:
- Daha az sermaye masrafı,
- İyileştirilmiş verimlilik,
- Daha esnek, verimli üretici akü yönetimi ,
- Azaltılmış enerji maliyetleri.Bu kazanımlar, elektriksel ekipman masraflarınızı daha önce ulaşamayacağınız bir düzeye indirir. MACBAT, en uzun akü kullanabilirliğini ve verimliliğini sunar. MACBAT ekipmanı, kısa süreli kiralama, uzun süreli kiraya verme veya satın alma seçeneklerini sunuyor.

Akü yenileme ve bakım metodu, büyük çevresel kazanımlar sağlar;

Akünün çalışma ömrünü önemli ölçüde uzatarak, akü atık seviyesini azaltabilirsiniz. Kurşun ve asit desarjı azaltılır. Bu pozitif çevre etkisi ISO 1400 çevre standardı için belgelenmeye doğru bir adımdır.

 Çevre avantajları;

- Çevreye daha az kurşun atma
- Çevre cezaları / para cezalarını önleme
- Atık taşıma maliyetlerini azaltma
- İyileştirlimiş çevre imajı


Verimlilik kıyaslaması
Akülerin plakalarına yapışan sülfat akü kapasitesini düşürmektedir. Macbat cihazıyla sülfatlama çözüldüğünde akünüz tam kapasiteye ulaşır. Böylece verimlilik % 100 olur ve iş gücü kaybı önlenmiş olur.
Akü şarjlama zamanı
Akülerin plakalarına yapışan sülfat akü şarj süresinin uzamasına ve elektrik sarfiyatının 1.5 ile 2 kat artmasına sebebiyet verir. Dora akü ile sarfiyatın önüne geçebilir. İş gücü kaybını minimum seviyeye indirebilirsiniz.
verimlilik kıyaslaması akü şarjlama

Akü yenileme ve bakım işleminin basitleştirilmiş bir açıklaması;
Bir akünün enerjisi normal çalışma döngüleri sırasında boşaltılıyor ve yeniden dolduruluyorsa, elektrotlarda giderek sülfat kristalleri oluşur ve bunlar akünün etkili biçimde akım vermesini engeller bu kristaller, aküyü "boğarlar".

Çoğu şarj cihazı aküleri, hızlı yeniden doldurma ihtiyacı olduğu için erken eskiyecek şekilde çalışırlar. Akü her boşaldığında, sülfat üretimine yol açan proses yeniden başlar. Bu, sülfatlanma, akünün enerji almasını ve vermesini engeller. Sülfatlanmış bir akü doldurulduğu zaman, ısınır ve su kaybının artmasına neden olur. Bu durum kurşun-sülfat tortularının sert ve kırılgan olmasına sebep olur. Kolayca akü boşluğunun içine düşerek hücre bozulması, kısa devre ve olası mekanik hasarlara yol açarlar. Bu problem, şarj çevrimlerinin sıklığından dolayı özellikle elektrikli şarj çevrimlerinin forklift araçlarında kendini gösterir

akü yenileme anlatım


MACBAT akü yenileyici, kurşun asit, nikel-kadmiyum ve jell akülerin kullanım ömrünü uzatmak ve kaybolan kapasiteyi yenilemek için tasarlanmış özel ve devrim niteliğinde bir yeniliktir. MACBAT akü yenileme işlemi en iyi elektro kimyasal sülfat dönüştürme olarak tanımlanabilir. MACBAT, alternatif frekans sıraları halinde dikkatli bir kontrolü çevrim esnasında oldukça güçlü bir tepe akımı veren bilgisayar kontrollü bir sistem kullanır. Sonuç olarak akü içinde sülfatlanma dağılır ve kurşun levhaları sülfatı serbest ve enerjisiz bırakan aktif maddeye dönüştürür. MACBAT, bir şarj çevrimi ile çalışır. Yenileme/Şarj çevrimleri, akünün yaşına ve durumuna bağlı olarak değişebilir. Yenileme' den sonra, akü tam olarak dolar ve kullanıma hazır hale gelir.

Testler, MACBAT metodunun, sülfat kristelleşmisinin mevcudiyetini %95'e kadar azaltabileceğini göstermektedir. akü yenilemeMACBAT'ın eski, ağır sülfatlanmaya uğramış, kullanılamayan akülerdeki kapasiteyi yeni bir aküye kıyaslanabilir bir kapasite getirdiği kanıtlanmıştır. Ancak, bu metod, akünün ilk kullanım yıllarında uygulandığı taktirde en iyi sonuçları vermektedir. Böylece hücre bozulması, kısa devre ve mekanik hasarın önüne geçilmekte ve aküleriniz yıllarca birinci sınıf durumda tutulabilmektedir.

Akü Ömrünün Uzatılması
Yeni akülerinizin kullanma ömrünü iki katına çıkarmanın ve aynı anda elektriksel ekipmanın bakım maliyetlerini azaltabilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz ?

Aku ömrü uzatılmasıProgramlı bir Macbat bakım regen'i ile yeni akünüzün kullanma ömrünü iki katına çıkarmak ve kapasitesini, verimlilğini sürekli olarak maksimuma indirmek artık mümkün. Yeni aküler için, programlı bir bakım regen'i öneriyoruz; bu bakımın tamamlanması genellikle 24 saat alır ve her yıl yapılması gerekir. Bu programa uyarsanız daha hızlı sarj yapabilir. daha az elektrik sarfiyatı daha az akü değişikliği ve daha az duruş/ kayıp zamanı yaşarsınız.

MACBAT prosesi, sadece akülerinizin yıllarca optimum kapasitede çalışmasını sağlamaz, aynı zamanda ekipman
bakım  maliyetlerinin  de  azalmasına yardımcı olur. Özellikle zayıf hücre ve sülfatlanma düşük gerilim ve yüksek amperlenmeye yol açar. Bu durumun elektriksel ekipman komponentlerinde erken anzaya yol açtığı bilimsel olarak
kanıtlanmıştır.

Akü yenileme cihazı eskimiş akülerinize can veriyor...
MACBAT iyileştirme yenilemesi, optimum seviyelerinin çok altında çalışan veya ağir sülfatlanma oluşumundan dolayı kullanılamaz hale gelen eski aküleriniz için tasarlanmıştır. İyileştirme yenilemesi normal şarj kabul etmeyen akülerin islah edilmesinde de kullanılabilir ki bu konvansiyonel ve hatta şoklu şarjlayıcılar ile şimdiye kadar elde edilemeyen bir sonuçtur. Bir iyileştirme yenilemesi genellikle 48 saat sürer, ancak akü çok kötü durumda ise daha fazla zamanakü yenileme gerektirebilir. İşlem tamamlandığında akü tamamen dolmuş ve kullanıma hazır hale gelir. Dört yıldan fazla kullanılmış olan aküler, çabuk bozulma eğilimindedir. Bunun en yaygın sebebi, erken hücre bozulması ve kısa devrelenmeye yol açan ağır sülfatlanmadır. Eskiden tek çözüm aküyü veya arızalı hücreleri değiştirmekti; bu işlem pahalı ve aküde kalan hücreler ağır bir şekilde sülfatlandığı için pek de başarılı değildi ve aynca zayıf performansı ile ölçüde duzensiz direnç oluşumuna neden oluyordu. Yenileme hücre değişimi ihtiyacını azaltırken, hücrelerde mekanik arıza olması durumunda hücre değiştirerek de kullanılabilir. Bu işlem, kalan hücrelerde sülfatlanmayı gidermekte gerilim dalgalanmalarını duzenlemekte boylece akünüze yeni bir ömür kazandırmaktadır.

Başa Dön

       
 
Dora Akü Yenileme ve Bakım San. Tic. Ltd. Şti. Copyright © 2020
Atak Teknoloji